Dr hab. Michał Szostak

Dr hab. Michał Szostak

curriculum vitae

Český

Dr. hab. Michał Szostak je mezinárodně uznávaným koncertním mistrem ve hře na varhany, který každoročně odehraje desítky recitálů v mnoha zemích Evropy, v Severní a Jižní Americe, v Asii a Africe. Hru na varhany studoval na Vysoké hudební škole Fryderika Chopina ve Varšavě (Polsko), a varhanní improvizaci na Pontifico Instituto Ambrosiano di Musica Sacra v Miláně (Itálie). Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů ve varhanní improvizaci a liturgické hudbě i akademických konferencí se zaměřením na varhanní tématiku.

Od roku 2019 je doktorem hudebního umění v oboru varhany. Během své kariéry nahrál již několik CD a je autorem řady odborných knih o varhanách. Své organologické výzkumy pravidelně prezentuje v renomovaných varhanních časopisech jako např.: britský The Organ, americký The Diapason a The Vox Humana, dále kanadský Organ Canada. Je členem The Royal College of Organists (UK), The American Guild of Organists (USA) a The Organ Historial Society (USA). Je spoluautorem řady polských rozhlasových vysílání varhanní tématikou.

V letech 2002-2011 byl regenschorim a varhaníkem v kostele Panny Marie Lurdské ve Varšavě. Následně v letech 2011-2018 zastával prestižní pozici hudebního ředitele a hlavního varhaníka v bazilice Panny Marie v obci Licheń Stary (největší kostel v Polsku), kde se nacházejí největší polské varhany. (157/6M+P).

Více informací na www.michalszostak.org

Concerto: Allegro-Adagio-Allegro – improvisation
kościół św. Anny, Warszawa

Toccata symphonique – improwizacja
Lviv Organ Hall, Ukraina

Teleexpress „Michał Szostak w RCO”, marzec 2014