Dr hab. Michał Szostak, Associate Professor

Dr hab. Michał Szostak Associate Professor

curriculum vitae

Český

Dr. hab. Michał Szostak je mezinárodně uznávaným koncertním mistrem ve hře na varhany, který každoročně odehraje desítky recitálů v mnoha zemích Evropy, v Severní a Jižní Americe, v Asii a Africe. Hru na varhany studoval na Vysoké hudební škole Fryderika Chopina ve Varšavě (Polsko), a varhanní improvizaci na Pontifico Instituto Ambrosiano di Musica Sacra v Miláně (Itálie). Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů ve varhanní improvizaci a liturgické hudbě i akademických konferencí se zaměřením na varhanní tématiku.

Od roku 2019 je doktorem hudebního umění v oboru varhany. Během své kariéry nahrál již několik CD a je autorem řady odborných knih o varhanách. Své organologické výzkumy pravidelně prezentuje v renomovaných varhanních časopisech jako např.: britský The Organ, americký The Diapason a The Vox Humana, dále kanadský Organ Canada. Je členem The Royal College of Organists (UK), The American Guild of Organists (USA) a The Organ Historial Society (USA). Je spoluautorem řady polských rozhlasových vysílání varhanní tématikou.

V letech 2002-2011 byl regenschorim a varhaníkem v kostele Panny Marie Lurdské ve Varšavě. Následně v letech 2011-2018 zastával prestižní pozici hudebního ředitele a hlavního varhaníka v bazilice Panny Marie v obci Licheń Stary (největší kostel v Polsku), kde se nacházejí největší polské varhany. (157/6M+P).

Více informací na www.michalszostak.org

Concerto: Allegro-Adagio-Allegro – improvisation
kościół św. Anny, Warszawa

Toccata symphonique – improwizacja
Lviv Organ Hall, Ukraina

Teleexpress „Michał Szostak w RCO”, marzec 2014