Dr hab. Michał Szostak, Associate Professor

Dr hab. Michał Szostak Associate Professor

curriculum vitae

Slovenský

Dr. Michał Szostak je medzinárodne uznávaným koncertným majstrom v hre na organ, ktorý každoročne odohrá desiatky recitálov v mnohých krajinách Európy, v Severnej a Južnej Amerike, v Ázii a Afrike. Hru na organe študoval na Vysokej hudobnej škole Frederik Chopina vo Varšave (Poľsko), a organový improvizáciu na Pontifico Instituto Ambrosiano di Musica Sacra v Miláne (Taliansko). Zúčastnil sa mnohých majstrovských kurzov vo organovej improvizácii a liturgickej hudbe i akademických konferencií so zameraním na organovej tematiku.

Od roku 2019 je doktorom hudobného umenia v odbore organ. Počas svojej kariéry nahral už niekoľko CD a je autorom mnohých odborných kníh o varhanách. Svoje organologické výskumy pravidelne prezentuje v renomovaných organových časopisoch ako napr.: britský The Organ, americký The Diapason a The Vox Humana, český Varhanik, ďalej kanadský Organ Canada. Je členom The Royal College of Organists (UK), The American Guild of Organists (USA) a The Organ Historial Society (USA). Je spoluautorom radu poľských rozhlasových vysielaní organovej tematikou.

V rokoch 2002-2011 bol regenschorim a organistom v kostole Panny Márie Lurdskej vo Varšave. Následne v rokoch 2011-2018 zastával prestížnu pozíciu hudobného riaditeľa a hlavného organistu v Bazilike Panny Márie v obci Licheń Stary (najväčší kostol v Poľsku), kde sa nachádzajú najväčšie poľské organ (157/6M+P).

Viac informácií na www.michalszostak.org/cv

Passacaglia c-moll – J.S. Bach (1685-1750)
kostol z sv. Peter, Viedeň, Rakúsko
nástroj F.J. Swoboda (34/3M+P)

Fugue en re mineur – Improvisation
kostol z sv. Eustace, Paríž, Francúzsko
van den Heuvelov organ (101, 6M+P)

Allegro con brio zo Symfónie č. 5 c mol op. 67 – Ludwig van Beethoven, kostol NSPJ, Lehnice, Poľsko, Kaczmarczykov organ (3M+P)